[صفحه اصلی ]    
:: صفحه اصلي :: درباره انجمن :: جستجو در پايگاه :: تماس با ما :: عضويت ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با پایگاه::
اخبار - رویدادها::
عضویت در پایگاه::
بخش آموزش::
گروه های فیزیک پزشکی::
دستگاههای پزشکی::
خبرنامه::
مراکز مرتبط::
دریافت فایل::
برقراری ارتباط::
تسهیلات پایگاه::
پست الکترونیک::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
مجله فیزیک پزشکی ایران

AWT IMAGE

:: تاریخچه انجمن ::

 انجمن فیزیک پزشکی ایران با انگیزه بالا بردن کیفیت و سازماندهی فعالیتهای تخصصی فیزیک پزشکی در اردیبهشت ماه 1370 در اولین کنگره فیزیک پزشکی ایران که با همکاری اساتید و متخصصین فیزیک پزشکی ایران در دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر گزار شد و با نام IRANIAN MEDICAL PHYSICS ASSOCIATION تأسیس گردید. ریاست کنگره آقای دکتر حسین صادقی شجاع و دبیر کنگره آقای دکتر خلیل قلیپور خلیلی بودند. این کنگره بیاد ماندنی و پر محتوا با استقبال بسیار خوب کلیه شرکت کنندگان رو به رو شد، بطوری که به منظور انسجام، همدلی و همکاری هر چه بیشتر دست اندر کاران رشته فیزیک پزشکی در ایران تشکیل یک انحمن علمی در آن زمان به وجود آمد و در دستور کار 17 نفر از اساتید فیزیک پزشکی دانشگاههای سراسر ایران که به منظور بررسی و بر نامه ریزی دوره های کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک پرشکی در همدان گرد هم آمده بودند قرار گرفت.

 در این گرد همایی اساسنامه انجمن تهیه و اعضاء هیئت مؤسس انجمن به اتفاق آراء بشرح زیر انتخاب شدند.

 آقایان دکتر عظیم ار بابی، دکتر غلام حسین رهبری، دکتر حسن عسگری شیرازی، دکتر علی اکبر خدا دوست با درج آگهی در روزنامه کثیر الانتشار و دعوت کتبی از کلیه دست اندر کاران فیزیک پزشکی سراسر ایران در تاریخ 8/7/1372 نخستین مجمع عمومی با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل سازمان نظام پزشکی تشکیل و پس از رأی گیری به صورت کتبی اعضاء اولین هیئت رئیسه انجمن فیزیک پزشکی ایران تعیین و به شرح زیر به تأیید کمیسیون انجمنهای علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیدند.

 

  1- جناب آقای دکتر عظیم ار بابی- رئیس انجمن

  2- جناب آقای دکترعلی اکبر شرفی- خزانه دار

  3- سر کار خانم دکتر رقیه باقر زاده اکبری- نایب رئیس

  4- جناب آقای دکتر بهرام بلوری- عضو اصلی

  5- جناب آقای دکتر حسن عسگری شیرازی- عضو اصلی

  6- جناب آقای دکتر خلیل قلی پور خلیلی- عضو علی البدل

  7- جناب آقای دکتر علی اکبر خدا دوست- عضو علی البدل

  8- جناب آقای دکتر غلام حسین رهبری- بازرس

 

  اعضاء هیئت رئیسه انجمن در محل بیمارستان جر جانی و با امکانات بخش فیزیک پزشکی با تشکیل جلسات منظم بر طبق اساسنامه انجمن شالوده انجمن را پی ریزی نموده و با ارسال دعوت نامه و فرمهای در خواست عضویت به همه مدرسین دانشگاهها، سازمانها، مراکز آموزشی و پژوهشی و مؤسسات دولتی و خصوصی اقدام به عضو گیری و افزایش تعداد اعضاء انجمن نمودند. نوع عضویت افراد سه نوع می باشد:

  1- عضویت پیوسته 2- عضویت وابسته 3- عضویت دانشجویی

 

 از همان آغاز تشکیل انجمن, مکاتبه های فراوانی با سازمان بین المللی فیزیک پزشکی (IOMP (International Organization of Medical Physics در دهم دسامبر 1993 (نوزدهم آذر 1372) انجام گردید و سر انجام ایران به عضویت رسمی و پیوسته این انجمن در آمد. در این سازمان در حال حاضر بیش از 69 کشور جهان عضویت دارند که بولتن دنیای فیزیک پزشکی آن برای همه اعضاء فرستاده می شود.

 در خرداد ماه 1373 انجمن فیزیک پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری سازمان بین المللی فیزیک پزشکی IOMP و انجمن فیزیک پزشکی آمریکا AAPM اقدام به برگزاری یک کارگاه آموزشی فیزیک رادیو تراپی انکولوژی بسیار موفق و پر بار برای باز آموزی متخصصین و کار شناسان فیزیک رادیو تراپی و متخصصین و دستیاران رادیو تراپی شاغل در مراکز رادیو تراپی کشور با همکاری سازمان جهانی انرژی اتمی به مدت یک هفته در محل هتل لاله تهران نمود. جهت بر گزاری این کار گاه توسط آقای عظیم اربابی مسئول دوره, از اساتید بر جسته فیزیک پزشکی خارجی چون پروفسورف ایض خان، پروفسور بودات پالیوال(رئیس انجمن فیزیک پزشکی آمریکا)، پروفسور جیمز پردی، دکتر لیروی هامفریز و دکتر اعظم نیرومند راد جهت همکاری آموزشی دعوت به عمل آمده بود.

 در خاتمه دوره به شرکت کنندگان گواهینامه بین المللی از طرف انجمن فیزیک پزشکی ایران، انجمن فیزیک پزشکی آمریکا و سازمان بین المللی فیزیک پزشکی اهداء شد.

 لازم به ذکر است که دومین کنگره فیزیک پزشکی در سال 1372 در متن کنگره مهندسی پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد. با پایان اولین دوره اعضای هیئت رئیسه انجمن، با دعوت کتبی از کلیه اعضاء انجمن در 25 آبان ماه 1374 با تشکیل مجمع عمومی و با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل سازمان نظام پزشکی دومین دوره انتخابات انجمن با رأی گیری انجام و اعضای هیئت رئیسه انجمن به شرح زیر به تأیید کمیسیون انجمنهای علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیدند:

 

  1- جناب آقای دکتر عظیم اربابی- رئیس انجمن

  2- جناب آقای دکترعلی اکبر شرفی- خزانه دار

  3- سرکار خانم دکتر رقیه باقر زاده اکبری- نایب رئیس و دبیر انجمن

  4- جناب آقای دکتر محمد باقر شیران- عضو اصلی

  5- جناب آقای دکتر بهرام بلوری- عضو اصلی

  6- جناب آقای دکتر حسن توکلی- عضو علی البدل

  7- سر کار خانم اختر سید رضا زاده- بازرس اصلی

  8- جناب آقای دکتر حمید رضا بافنده- بازرس علی البدل

 

  به دنبال آن, سومین کنگره فیزیک پزشکی ایران در آبان ماه 1376 در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد. رئیس کنگره جناب آقای دکتر عظیم اربابی و دبیر کنگره جناب آقای دکتر بهرام بلوری بودند.

  با پایان مسئولیت اعضای دومین هیئت رئیسه، انجمن با دعوت کتبی و درج آگهی در روزنامه کثیرالا نتشار ازکلیه اعضای انجمن در 7/12/ 1376 در محل علم پایه دانشگاه علوم پزشکی ایران مجمع عمومی انجمن برای برگزاری انتخابات اعضاء هیئت رئیسه سومین دوره انجمن تشکیل گردید و اعضاء جدید به شرح زیر انتخاب شدند:

 

  1- جناب آقای دکتر محمد علی عقابیان- رئیس انحمن

  2- جناب آقای دکترحسین مغانچی زاده- نایب رئیس انحمن

  3- جناب آقای حسن توکلی- دبیر

  4- جناب آقای دکترعلی اکبر شرفی- خزانه دار

  5- جناب آقای دکترسعید سرکار- عضو علی البدل

  6- جناب آقای دکتر حسین قرائتی- عضو علی البدل

  7- سرکار خانم دکتر رقیه باقرزاده- بازرس اصلی

  8- جناب آقای دکتر عظیم اربابی- بازرس علی البدل

 

 چهارمین کنگره فیزیک پزشکی در 28و29 اردیبهشت ماه سال 1379 در دانشگاه علوم پزشکی تهران (سالن امام خمینی) برگزار شد. رئیس کنگره جناب آقای دکتر محمد علی عقابیان و دبیر آن جناب آقای دکتر سعید سرکار بودند.

 طبق صورت جلسه هیئت مدیره انجمن مورخ 2/4/1379 تغییر نام انجمن به صورت IRANIAN ASSOCITION OF MEDICAL PHYSICS موافقت گردید.

 با پایان مسئولیت اعضای سومین هیئت رئیسه انجمن، چهارمین انتخابات و با دعوت کتبی و درج در خبر نامه انجمن و نیز با درج آگهی در روزنامه همشهری مجمع گرد همایی انجمن جهت انتخابات در تاریخ 18/12/1379 روز پنج شنبه رأس ساعت 10 صبح با حضور حدود 40 نفر از اعضاء پیوسته انجمن فیزیک پزشکی در محل مرکز تحقیقات علوم و تکنو لوژی در پزشکی واقع در بیمارستان امام خمینی (ره) با حضور نمایندگاه وزارت, بهداشت درمان و آموزش پزشکی تشکیل و به شرح زیر به تأیید کمیسیون انجمنهای علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیدند.

 جناب آقایان دکتر محمد علی عقابیان, دکتر علی اکبر شرفی، دکترسعید سرکار، دکتر بهرام بلوری، دکتر بیژن هاشمی ملایری به عنوان اعضاء اصلی و آقایان دکتر محمد تقی بحرینی، دکتر حسین مزدارانی به عنوان اعضاء علی البدل و آقای دکتر محمود ا... وردی به عنوان بازرس اصلی و آقای رامین جابری به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند و بعد طی اولین جلسه هیئت مدیره مورخ 11/2/1380 روز سه شنبه که با حضور آقایان دکتر محمد علی عقابیان، دکتر سعید سرکار، دکتر بهرام بلوری,دکتر بیژن هاشمی ملایری، دکتر محمود ا... وردی، دکتر حسین مزدارانی برگزار شد. سمتها به صورت زیر انتخاب شدند:

 

  1- جناب آقای دکتر محمد علی عقابیان- رئیس انجمن

  2- جناب آقای دکتر علی اکبر شرفی- دبیر و خزانه دار

  3- جناب آقای دکتر سعید سرکار- عضو اصلی

  4- جناب آقای دکتر بهرام بلوری- عضو اصلی

  5- جناب آقای دکتر بیژن هاشمی ملایری- عضو اصلی

  6- جناب آقای دکتر محمد تقی بحرینی طوسی- عضو علی البدل

  7- جناب آقای دکتر حسین مزدارانی- عضو علی البدل

  8- جناب آقای دکتر محمود ا... وردی- بازرس اصلی

  9- جناب آقای رامین جابری- بازرس علی البدل

 

 پنجمین کنگره فیزیک پزشکی ایران در تاریخ 19 و 30 اردیبهشت ماه 1381 در محل دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. رئیس کنگره جناب آقای دکتر سعید سمنانیان و دبیر کنگره جناب آقای دکتر بیژن هاشمی ملایری و دبیر اجرایی آن سرکار خانم دکتر منیژه مختاری بودند.

 

 پنجمین دوره انتخابات در روز پنج شنبه مورخ 26/4/1382 برگزار گردید، که خبر آن از طریق درج آگهی در روزنامه کثیرالانتشار و دعوت کتبی و نیز درج در خبرنامه انجمن و نیز از طریق website انجمن در اختیار متخصصین و علاقمندان فیزیک پزشکی قرار گرفت و متعاقب آن اولین جلسه هیئت مدیره انجمن در روز دوشنبه 10/6/1382 برگزار شد که به ترتیب اعضاء هیئت مدیره به شرح زیر انتخاب شدند.

 

  1- جناب آقای دکتر محمد علی عقابیان- رئیس انجمن

  2- جناب آقای دکتر علی اکبر شرفی- خزانه دار و مسئول مالی انجمن

  3- جناب آقای صفدرزارع حسین آبادی- عضو اصلی

  4- جناب آقای دکتر محمودرضا آقامیری- نائب رئیس انجمن

  5- جناب آقای دکتر حسین قرائتی- عضو اصلی

  6- جناب آقای دکتر علیرضا شیرازی- عضو علی البدل

  7- جناب آقای دکتر محمدرضا سلامت- عضو علی البدل

  8- جناب آقای دکتر بهرام بلوری- بازرس اصلی

  9- جناب آقای دکتر حسین مزدرانی- بازرس علی البدل

 

 ششمین کنگره فیزیک پزشکی ایران با موافقت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مشهد بـرگـزار شد. رئـیس کنگـره جناب آقای دکتر عبـدالـله بـهـرامی و دبـیر کنگره جناب آقای دکتر محمدتقی بحرینی طوسی بودند.

 

 ششمین مجمع عمومی فیزیک پزشکی ایران در روز پنج شنبه تاریخ 13 بهمن ماه 1384 رأس ساعت 30/15 در محل سالن اجتماعات مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی در پزشکی واقع در بیمارستان امام خمینی (ره) با حضور ناظرین محترم وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تشکیل گردید. در ابتدای جلسه آقای دکتر عقابیان ضمن ارائه گزارشی از وضعینت انجمن اظهار داشتند جای امیدواری بسیاری وجود دارد که با توجه به اینکه در سالهای اخیر شمار دانش آموختگان فیزیک پزشکی چه در دوره کارشناسی ارشد و چه در دوره دکتری دارای رشد چشم گیری بوده است شمار اعضای انجمن و نیز IOMP به همین نسبت افزایش یافته طوریکه تعداد آنان به تر تیب 250 و 92 نفر رسیده است , امید است تا بتوان گامهای مؤثر تری را در راه رشد انجمن بر داشت. در ادامه جلسه پس از معرفی 12نفرکاندیداهای هیئت مدیره و 6 نفر کاندیداهای بازرسی رأی گیری به عمل آمد وبا توجه به نتایج آراء آقایان: دکتر حسین مزدارانی (31رأی)، دکتر علی اکبر شرفی (29رأی)، دکتر بهرام بلوری (26رأی)، دکتر پروانه شکرانی (26رأی)، دکتر محمود آقامیری (25رأی) به عنوان اعضاء اصلی و آقایان: دکتر حسین رجبی با (21 رأی) و دکتر علی رضا شیرازی با (19 رأی) به عنوان اعضاء علی البدل هیئت مدیره انتخاب گردیدند. همچنین آقایان: دکتر بیژن هاشمی ملایری به عنوان بازرس اصلی (16رأی) و دکتر سید ربیع مهدوی (9رأی) به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند. ‌در اولین جلسه بعد از انتخابات که در گروه فیزیک پزشکی دانشگاه تهران انجام شد، پس از رأی گیری آقای دکتر حسین مزدارانی به عنوان رئیس ، آقای دکتر بهرام بلوری نائب رئیس ، آقای دکتر محمدعلی اکبر شرفی خزانه دار و بقیه اعضا به شرح زیر توسط آقای دکتر عقابیان به وزارت بهداشت جهت صدور پروانه معرفی شدند.

  1 - جناب آقای دکتر حسین مزدارانی- رئیس انجمن

  2- جناب آقای دکتر بهرام بلوری- نائب رئیس انجمن

  3- جناب آقای دکتر علی اکبر شرفی- خزانه دار و مسئول مالی انجمن

  4- جناب آقای دکتر سید محمود آقامیری- عضو اصلی

  5- سرکار خانم دکتر پروانه شکرانی- عضو اصلی

  6- دکتر حسین رجبی- عضو علی البدل

  7- جناب آقای دکتر علیرضا شیرازی- عضو علی البدل

  8- جناب آقای دکتربیژن هاشمی ملایری- بازرس اصلی

  9- جناب آقای دکتر سید ربیع مهدوی بازرس- علی البدل

  هفتمین جلسه مجمع عمومی انجمن فیزیک پزشکی ایران، رأس ساعت 30/10 صبح روز پنج شنبه مورخ 21/3/1388 با حضور اکثریت اعضاء پیوسته انجمن فیزیک پزشکی در محل سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس تشکیل گردید.

  در ابتدای جلسه، آقایـان دکتـــــر حسین مزدارانی ( رئیس انجمن فیزیک پزشکی)، دکتر محمود رضا آقامیری ( عضو اصلی)، دکتر بــیژن هاشـمی ملایری ( عضو اصلی) و دکـــتر علـــی اکـــــــبــر شرفی ( خزانه دار انجمن) گزارشهایی از فعالیتهای انجمن فیزیک پزشکی طی سه سال گذشته و برنامه ای آتی انجمن و نیز درآمدهای مالی و هزینه کردهای انجمن را ارایه نمودند.

  سپس انتخابات انجمن، با حضور ناظرین محترم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عمل آمد.

  پس از معرفی کاندیداهای هیئت مدیره و بازرسی رأی گیری مخفی با ورقه به عمل آمد و آراء مأخوذه توسط هیئت رئیسه شمارش گردید.

 

  با توجه به نتایج آراء آقایان:

  دکتر سید ربیع مهدوی (30 رأی)، دکتر علی شبستان منفرد (29 رأی)، دکتر حسین مزدارانی(25 رأی)، دکتر بیژن هاشمی ملایری(23 رأی) و دکتر محمود رضا آقامیری(20 رأی) به عنوان اعضاء اصلی و آقای دکتر محمد محمدی ( 19 رأی) و سرکار خانم خدیجه اثنی عشری ( 19 رأی) به عنوان اعضاء علی البدل هیئت مدیره انتخاب شدند.

  همچنین آقایان: دکتر اضغر مصباحی (32 رأی) به عنوان بازرس اصلی و دکتر علیرضا شیرازی (4 رأی) به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

  پس مقرر شد به اولین جلسه هیئت مدیره رئیس، نایب رئیس و خزانه دار انجمن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معرفی شوند.

  در اولین جلسه بعد از انتخابات که مورخ 9/4/88 در محل دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس که با حضور آقایان دکتر بلوری، دکتر شیرازی، دکتر هاشمی ملایری، دکتر آقامیری، دکتر سید ربیع مهدوی، دکتر شبستانی منفرد، دکتر حسین مزدارانی و نیز سرکار خانم دکتر اثنی عشری برگزار شد، پس از رأی گیری جناب آقای دکتر سید ربیع مهدوی به عنوان رئیس انجمن ، جناب آقای دکتر حسین مزدارانی به عنوان نایب رئیس انجمن و جناب آقای دکتر علی شبستانی منفرد به عنوان خزانه دار انجمن و بقیه اعضاء به شرح زیر به وزارت بهداشت جهت صدور پروانه معرفی شدند.

  1- جناب آقای دکتر سید ربیع مهدوی – رئیس انجمن

  2- جناب آقای دکتر حسین مزدارانی- نایب رئیس انجمن

  3- جناب آقای دکتر علی شبستانی منفرد- خزانه دار انجمن

  4- جناب آقای دکتر محمود رضا آقا میری- عضو اصلی

  5- جناب آقای دکتر هاشمی ملایری – عضو اصلی

  6- جناب آقای دکتر محمد محمدی- عضو علی البدل

  7- سرکار خانم دکتراثنی عشری- عضو علی البدل

  8- جناب آقای دکتر اصغر مصباحی- بازرس اصلی

  9- جناب آقای دکتر علیرضا شیرازی- بازرس علی البدل

 انتخابات به صورت پستی انجام شد و درجلسه ای ، روز پنج شنبه مورخ 30/8/1392 با حضور کاندیداها و اعضای هیئت مدیره و ناظرین محترم وزارت بهداشت ، در مان و آموزش پزشکی و سه نفر به عنوان رئیس، منشی و ناظر جلسه برگزار شد. در ابتدای جلسه، جناب آقایـان دکتـــــر سید ربیع مهدوی ( رئیس انجمن فیزیک پزشکی)، دکتر بیژن هاشمی ملایــری ( عضو اصلی) و  دکتر علی شبستانی منفرد  ( خزانه دار انجمن) گزارشهایی از فعالیتهای انجمن فیزیک پزشکی طی سه سال گذشته و برنامه آتی انجمن و نیز درآمدهای مالی و هزینه کردهای انجمن را ارایه نمودند. سپس پاکتهای ممهور و ارسالی با حضور ناظر محترم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باز و آراء مآخوذه شمارش گردید. بر طبق گزارشات حاصله ، تعداد کل اعضاء پیوسته 163 و تعداد پاکتهای رسیده 114 تا بوده و لذا جلسه به رسمیت شناخته شد. 

با توجه به نتایج آراء آقایان:

دکتر سید ربیع مهدوی (81 رأی)، دکتر حسین مزدارانی(66 رأی)، دکتر محمد امین مصلح شیرازی(58 رأی) ، دکتر بیژن هاشمی ملایری (56رأی) و دکتر محمد رضا آی (51 رآی) به عنوان اعضاء اصلی و آقای دکتر علی شبستانی منفرد ( 47 رأی) و دکتر سید محمد جواد مرتضوی  ( 36 رأی) به عنوان اعضاء علی البدل هیئت مدیره انتخاب شدند.

همچنین آقایان: دکتر محمد محمدی (41 رأی) به عنوان بازرس اصلی و دکتر حسین قدیری (4 رأی) به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

پس مقرر شد که در اولین جلسه هیئت مدیره، رئیس، نایب رئیس و خزانه دار انجمن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معرفی شوند.

در اولین جلسه بعد از انتخابات که مورخ 13/9/92 در محل دفتر انجمن با اعضای هیئت مدیره جدید و بازرسین انجمن برگزار شد. پس از رأی گیری جناب آقای دکتر سید ربیع مهدوی به عنوان رئیس انجمن ، جناب آقای دکتر حسین مزدارانی به عنوان نایب رئیس انجمن و جناب آقای دکتر علی شبستانی منفرد به عنوان خزانه دار انجمن به وزارت بهداشت جهت صدور پروانه معرفی گردیدند.

لیست اعضای هیئت مدیره:

 

  1. جناب اقای دکتر سید ربیع مهدوی- رئیس انجمن

  2. جناب اقای دکتر حسین مزدارانی- نایب رئیس انجمن

  3. جناب آقای دکتر شبستانی منفرد- خزانه دار انجمن

  4. جناب آقای دکتر محمد امین مصلح شیرازی

  5. جناب آقای دکتر بیژن هاشمی ملایری

  6. جناب آقای دکتر دکتر محمد رضا آی

  7. جناب اقای دکتر سید محمد جواد مرتضوی

  8. جناب آقای دکتر محمد محمدی- بازرس

  9. جناب آقای دکتر حسین قدیری بازرس

انجمن فیزیک پزشکی ایران Iranian Association of Medical Physicists

Address Iranian Association of Medical Physicists, Iran University of Medical Sciences , Second floor.No 15.Majd alley.Opposit tehran heart hospital.North Karegar Street.Tehran.Iran IR980540203002100007282002,Cart Number:6221061080003512 .

Tel:+9821-88632456 +9821-88631826 09394309602 Tel/ Fax: +98 21 88020916

Persian site map - English site map - Created in 0.051 seconds with 896 queries by yektaweb 3600